Team – ový teambuilding

Teambuildingy sú jednoznačne fenoménom dnešnej doby. Manažéri i HR tímy vyhľadávajú stále nové a zaujímavé možnosti ako lepšie pracovať s tímom. Vedie ich k tomu hlavne myšlienka kvalitnejšej spolupráce medzi ľuďmi, aby si oddýchli od práce a zároveň sa spoznali. To je aj zároveň najdôležitejší faktor udržania tímu. Jeden z najčastejších dôvodov prečo ľudia z práce neodídu a nevymenia ju za možno aj lepšie platenú je skutočnosť, že majú na pracovisku aspoň jedného priateľa. Teda aspoň jedného človeka, s ktorým sa mohli lepšie spoznať a ich hodnotová orientácia je veľmi podobná. A toto by mala byť najdôležitejšia vlastnosť teambuildingu, prostredníctvom spoločného zážitku docieliť, aby sa ľudia na pracovisku začali priateliť.

Zažili ste už niekedy teambuilding alebo ho organizovali? Aký bol? Motivačný? Zábavný? Poučný? Kreatívny? Poznávací? Čo bol jeho cieľ? Bol splnený?

Aby mal teambuilding skutočný zmysel, je nutné si ešte pred jeho zorganizovaním položiť niekoľko otázok.

Čo náš tím potrebuje?

Ako to chcem dosiahnuť?

Aké aktivity mi v tom môžu pomôcť?

Kvalitný teambuilding a dobre vyskladaná celoročná práca s tímom upevňuje spoluprácu, komunikáciu v medzi ľuďmi na pracovisku. Výber aktivít môže ukázať ďalší smer fungovania tímu a nastaviť zrkadlo jeho fungovaniu. Ukáže sa, kto sa vie rýchlo rozhodovať, kto preberá zodpovednosť, kto má vodcovský talent, ako skutočne tím pracuje a plní úlohy. A to spomínam len zopár vybraných pridaných hodnôt dobre zostaveného teambuildingu. Ďalším sa určite budem chcieť venovať v ďalších príspevkoch.

V tomto článku sa ešte chcem dotknúť aj spätnej väzby. Áno, v súčasnosti sa nás každá firma či organizácia pýta na spätnú väzbu. Zatiaľ sa predsa nenašlo nič lepšie na to, aby ste mohli svoje služby či produkty skvalitňovať. Takže objednávatelia i ľudia, ktorí zažili teambuilding píšu spätnú väzbu na firmu a ľudí, ktorí zabezpečovali a organizovali aktivity. A čo tak spätná väzba na ľudí, ktorí sa teambuildingu zúčastnili? Ako im išla vzájomná spolupráca a komunikácia? Ako sa osvedčili vybraní teamleadri jednotlivých skupín? Táto spätná väzba je dosť podstatná pre zadávateľa teambuildingu. Prináša pohľad ľudí z tímu na plnenie úloh, dosahovanie cieľa v aktivitách a odhaľuje celkové nastavenie tímu a vzťahy v ňom. Takéto spätné väzby vie zadávateľ spracovať na ďalší postup práce s tímom. Prípadne je možné využiť pomoc „človeka z vonku“ – konzultanta, ktorý prináša neoceniteľný pohľad z inej perspektívy na fungovanie tímu.

Tak vám prajem šťastný výber teambuildingu! 

Verím, že neprehliadnete ten, ktorý prinášame my, ten ktorý vám vie splniť požiadavky na kvalitný teambuilding – Wander.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *